Letí letos proužky nebo kroužky? Chcete být IN? Naučte se meditovat. :-)

25.06.2018

"Jééé, ty jsi in", zvolala má známá, když jsme se potkaly u pokladny v jednom obchodě a já na sobě měla pruhované námořnické šaty. Bylo to hezké, třeba mě chtěla potěšit a udělat mi radost.

A udělala. Ona byla podle mě taky in. Moc jí to slušelo. Měla na sobě krásné puntíkaté šaty, tak jsme si své šaty navzájem vychválily a rozešly se s dobrým pocitem, že nám to sluší a že jsme in.  

A já pak chvíli přemýšlela o tom, že vlastně vůbec nevím, co je letos in neb se o to nezajímám. Módní trendy vůbec nesleduji, ale pokud zavítám do obchodu s oblečením, zjistím samozřejmě, co je toho roku in, neboť tam nic jiného nenajdu. Tedy předpokládám, že v obchodě je všechno IN na stojanech s IN.

Ty vychválené šaty mám od minulého roku, takže vloni byly určitě IN a mně se tehdy líbily, tak jsem si je koupila. A teď je budu mít tak dlouho, jak budu chtít a budu si je nosit tak, jak budu mít sama náladu. Abych byla pro sebe IN.

Protože já nosím své oblečení podle své nálady. Neoblékám se podle módního diktátu, podle toho co je IN FASHION, ale oblékám se podle sebe, podle INSIDE. Podle toho, jak mi je uvnitř, jak to cítím, jak si přeji.

Takže pokud bych měla třeba chuť na kalhoty do zvonu a ony toho roku nebyly in, vytáhnu si je ze skříně a jsem spokojená. Já jsem pro sebe in. A to je pro mě důležité. Mít dobrý pocit sama ze sebe a nepodléhat módním diktátům. Nechci být závislá na módních trendech. Mám pocit, že by mě to omezovalo. Že bych to už nebyla já.

Možná to máte stejně jako já. Nejste sledovačky módy a chodíte si, v čem chcete. V tom, v čem vám je dobře. Někdy se zájmem prolistujete nějaký časopis a narazíte v něm na módní stránky, kde zjistíte, co právě letí, jaké barvy, jaké tvary, jaké materiály, jaké křivky.

Podíváte se se zájmem na ten krásný časopis a na ty krásné modelky, které se dnes nesmí ani usmát, ale mračí se, protože to je asi v jejich branži IN.

A pak časopis zase zavřete, usmějete se a s klidem Angličana si jdete do skříně pro ty vaše staré žluté kalhoty nebo šaty, které máte chuť si vzít, navzdory tomu, že ty jsou letos naprosto OUT. Ale vám je to naprosto jedno.

Módní trendy sice nesleduji, ale chápu, že to tak někdo má a je to tak v pořádku, když mu to dělá radost. A vím, že lidé, kteří milují módu by mně oponovali a vysvětlovali by, že dobré a kvalitní oblečení podtrhne mou osobnost i osobitost. Nejen, že nebudu zmačkaná, ale navíc budu IN.

A já se s nimi nechci hádat. Já vím, že to tak je. Přeju jim jejich lásku k módě a jejich zanícení pro látky, tvary, barvy, materiály a všechno, co se kolem toho točí.

Ke všemu v životě musíme každý dozrát. Třeba jednou dozraji i do fáze módního gurmána, ale zatím to tak nemám. Nesleduji módu, nedívám se kolem sebe, co je IN, ale dívám se dovnitř, co tam mám já. Poslouchám své nitro a chodím si, v čem chci. Jsem pro sebe IN. Někdy jsem navenek IN, někdy OUT, ale pro sebe se snažím být stále IN.

Když jste pro sebe IN, když jste ukotvené v sobě, paradoxně se tím pádem ocitáte pro řadu ostatních lidí OUT. A to nejen v módě.

A taky se ocitáte v palbě ostré kritiky těch lidí, kteří chtějí být IN za každou cenu a kteří tedy sledují všechny ty trendy široko daleko, aby byli IN. A vůbec je nenapadne, že tím, že chtějí být IN, vlastně vůbec IN nejsou. Sedí a čekají, kdo někde něco vymyslí za ně, vynese to ven a pak řekne, že je to IN. Tím, že oni čekají na ten impuls zvenku, tím pádem jsou vlastně pro sebe OUT. Ještě, že to nevědí, ti by se divili.

Takovým příkladem je pro mě například módní policie ze všech možných časopisů. Jak smýšlejí ti lidé, kteří kritizují ty ostatní slavné za to, co mají na sobě? Kde berou tu odvahu známkovat jiné lidi a říkat jim, co by si měli obléci , co obout, jak mají vypadat a jaké doplňky mají nosit?

Nebylo by možná nejlepší, kdyby ti slavní lidé, kteří jsou terčem módní policie, ráno zavolali módní policii ještě ve spodním prádle a dotázali se té chytré módní policie, co si mají ten den vzít na sebe? Aby byli IN? Aby náhodou něco nepopletli? A nebyli tudíž OUT ?

A módní policie by jim jistě ráda poradila. Nejsem si jistá, zda by to ta policie udělala zadarmo. Ale možná by jim ochotně poradila i ohledně jejich spodního prádla, aby to ti slavní bez nich nespletli a byli IN úplně všude. I na vlastním holém těle.

Ufff, ještě, že nejsem slavná a mohu být IN, i když jsem navenek OUT a módní policii jsem taky OUT. Vezmu si to, na co mám chuť a jdu. Jdu IN OUT.

" Jééé, podívejte se na ní, co to má na sobě", kácí se třeba kolem mě někdo, kdo je IN, protože to sleduje. " Ona je úplně OUT." Ale protože nejsem slavná, tak o tom vy ostatní ani nevíte, že jsem OUT. A bylo by vám to stejně jedno, i kdybyste to věděli, protože nejsem IN.

Kolem módy se točí spoustu lidí, peněz a slávy. Móda je zkrátka v módě a stále se mění. Mění se jako počasí, jako všechno na tomto světě. A tak věřím, že se jednou zase změní i OUT na IN.

Věřím, že jednou bude IN to, co je opravdu INSIDE. Že nás všechny bude zajímat hlavně to, co máme uvnitř, to jací jsme a co můžeme udělat pro to, abychom pomohli sobě i druhým rozvinout náš vnitřní potenciál a dostat ze sebe to nejlepší. Dostat to OUT. Ve prospěch nás všech.

Věřím, že jednou bude IN hlavně zase lidská slušnost, poctivost a naše morální kvality. Budeme navzájem obdivovat to nejlepší, co v nás všech je. To, co máme všichni INSIDE. Budeme se navzájem podporovat a pomáhat si, kde je třeba.

Nebudeme se chlubit svými auty, to bude úplně OUT. Nebudeme si závidět, kolik má kdo peněz a taky se nebudeme vychloubat, co máme značkové a jak to bylo drahé. A nebudeme tak vychovávat své děti. To je dnes pořád hodně IN. Ale protože se všechno v životě mění, i tohle bude jednou taky úplně OUT.

My vševědoucí se nebudeme posmívat, jak kdo vypadá, a co má na sobě. Nebudeme diktovat druhým, jak mají vypadat, co mají mít na sobě a co mají držet v ruce. Pokud nás o to sami nepožádají.

A my nevědoucí a čekající, nebudeme koukat kolem sebe a čekat, co nám kdo řekne, že máme dělat, ale pohroužíme se do svého nitra a tam budeme hledat odpovědi na naše otázky. Nejenom ohledně módy.

A tam taky ty odpovědi najdeme. Protože všichni jsme dostatečně moudří na to, abychom věděli, co máme dělat a kam se vrtnout. Jenom tomu musíme věřit. A musíme se naučit dívat se taky IN, nejenom OUT.

Přeji vám hezké léto v tom, co se vám líbí. Ať jste pro sebe IN :-)