Taky na ně věříte? Na anděly?

16.08.2017

Taky na ně věříte? Na anděly... nebo na Anděly?

Shlédla jsem kdysi krásné divadelní představení v rámci Léčivého divadla, což je projekt, který dělala (nebo stále dělá?) Gabriela Filippi. To představení se jmenovalo Andělé v mém srdci a bylo inspirované skutečným příběhem Lorny Byrne, irské mystičky a spisovatelky, která od dětství komunikovala s anděly. A já si uvědomila, že my všichni jsme s nimi v dětství asi komunikovali taky. 


 Pamatujete? Andělíčku, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku. Opatruj ji ve dne v noci, od zlé moci, od nemoci.

Drmolily jsme tu dětskou říkanku jako malé děti a neuvědomovaly si tehdy její duchovní přesah...jen jsme vzhlížely někam nahoru, k někomu kdo nám pomůže. Pak jsme vyrostli, šli jsme životem a na tu dětskou říkanku jsme asi zapomněli ... nebo jsme andělíčka strážníčka nahradili Pánem Bohem...Pane Bože, cos mi to udělal? Pane Bože, proč zrovna já?

Jóóóó, když nám bylo super a nic nás netrápilo, bylo to OK. Anděly ani Pána Boha jsme nepotřebovali. Ale jakmile se nám něco stalo...šup s očima nahoru a Pane Bože, pomoz...Pane Bože, vyslyš nás...Andělíčku, můj strážníčku ...

Již naši předci říkávali: Věř a víra tvá tě uzdraví...jenomže to se lehko řekne a hůře udělá. Je daleko snazší jít po cestě a vědět, že je tu někdo s vámi. Že vás vždy někdo podrží, potěší a pohladí.

Naše potřeba lásky. Naše potřeba milovat a být milován. Naše potřeba jistoty. Naše potřeba důvěry.

Tu potřebu máme jako malé děti a zůstává v nás po celý náš dospělý život. Tak moc toužíme po někom, kdo nám pomůže, kdo nás zachrání.

Andělská tradice se zrodila kdysi dávno. V průběhu staletí bylo sepsáno mnoho rukopisů o okřídlených bytostech, zmiňuje se o nich Bible, existuje o nich spoustu knih v současné době. Božské bytosti, které přinášeli a přinášejí do života lidí božské světlo a věčnou lásku. Přinášejí inspiraci, učí nás, chrání nás. Dnes, stejně jako před staletími.

Možná se v současnosti význam andělů zase zvyšuje s přicházejícím věkem Vodnáře. A věk Vodnáře je věkem duchovního rozvoje. Našeho duchovního rozvoje a růstu. Každého z nás. Existuje spoustu duchovních technik, jak si zvát anděly do života, jak se na ně napojit, jak s nimi komunikovat.

Práce s anděly umožnuje rozvíjet naši duchovní moudrost, pochopit sebe sama a svůj vnitřní svět. Propojit se s vlastním vnitřním světlem, zvýšit frekvenci a kvalitu svých vlastních vibrací a tím pádem kvalitu celého lidstva. Zvýšit svůj stav vědomí.

Nehledě na celou teorii a vědu o andělech, já věřím, že každý člověk je andělem pro někoho jiného. Jsme si anděly sami sobě navzájem. Možná je to naivní, ale já tomu věřím. Věřím sobě a svému nitru. Věřím své intuici. Věřím v dobro a lásku v nás.

Věř a víra tvá tě uzdraví. Naši andělé. Když na ně věříte, budete je potkávat. Dnes a denně. Já to tak dělám a vychází mi to. Skvěle mi to v životě funguje. Vždycky se najde nějaký anděl, který se zjeví a který mně pomůže. Který mě zachrání.

Potřebujete pomoci, nevíte si rady, nevíte kudy kam a najednou se zjeví. Stojí před vámi a jeho přítomnost je uklidňující, jeho slova jsou jako balzám, jeho ruce vám pomáhají.

Pamatujete? Ten pán před týdnem, který vám přinesl vaši ztracenou peněženku? Už vás polil horký pot a představovali jste si všechny ty peripetie spojené s nepříjemnou ztrátou a najednou na vás zvoní někdo a má vaši peněženku ve své ruce a s úsměvem vám ji podává.

Pošťačka před dvěma dny, která vám hodila psaní pro vás do schránky, kde bydlíte, i když tam úředně nebydlíte. I když je na obálce jiná adresa...

Jste na dně a najednou potkáte někoho, kdo vám řekne něco krásného a povzbuzujícího, co zrovna potřebujete slyšet a co vás zase zvedne.

Jsou všude kolem nás. Naši andělé. Věřme na ně a užívejme si jejich přítomnosti. A buďme vděční životu, že nám je seslal do cesty a buďme vděční našim andělům za jejich pomoc. A nezapomeňme jim to říct, že jsou pro nás důležití a poděkovat jim. Budou mít radost. Naši andělé :-)